FAQ - Baza wiedzy

Inne pytanie?

Częste pytania:

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znalazłeś oczekiwanej odpowiedzi – napisz do nas używając formularza z boku!

Nasze rzeźby powstają z ogromnych bloków o wymiarach: 106cm x 50cm x 25cm. Jeden taki blok waży 130kg, a do jego stworzenia potrzeba aż 150l wody.

To zależy. Zwykle powstają one w chłodni, gdzie panuje stała temperatura – 12°C, jako że do klienta mamy dostarczyć gotowy projekt. Oczywiście bardziej efektywne jest tworzenie rzeźb na miejscu w czasie imprezy, ale nie wszyscy są gotowi czekać zanim powstanie rzeźba.

Tak i to na kilka sposobów. Możemy wyrzeźbić je w mlecznym lodzie, możemy zatopić w lodzie pełno kolorowe logo, albo po prostu wyrzeźbić całe logo. Jeśli natomiast chcą Państwo otrzymać swoje logo w jeszcze innej postaci, zapraszamy do telefonicznej konsultacji.

 

Przeciętnie dostarczamy rzeźbę na jedną lub dwie godziny przed rozpoczęciem imprezy. Wszystkie rzeźby są dostarczane w odpowiednich opakowaniach, chroniących je przed uszkodzeniami i rozmrożeniem. Dodatkowo możemy obłożyć rzeźbę suchym lodem, aby utrzymać ją dłużej w dobrym stanie.

Zależnie od warunków, w jakich się znajduje przeciętna rzeźba zrobiona z jednego bloku wygląda dobrze nawet do 6 godzin. Zanim roztopi się do końca mogą minąć nawet dwa dni.

Oświetlenie jest elementem opcjonalnym, aczkolwiek radzimy z niej skorzystać. Światło dodaje rzeźbie koloru i magii, zwiększając efekt wywierany na widzach. Kiedy już się Państwo zdecydują zajmiemy się dopasowaniem odpowiedniego typu i rozmiaru świateł.

Nie. Chyba, że chcą Państwo, aby woda zalała podłogę. O ile pojedyncze rzeźby mogą być Państwo w stanie wynieść sami, o tyle duże konstrukcje będą wymagały demontażu przez naszą wyszkoloną ekipę.

Jest na to kilka sposobów. Niestety żaden z nich nie jest łatwy i wymaga specjalistycznego sprzętu. Przede wszystkim należy spowolnić sam proces zamrażania. Ważne jest także przygotowanie samej wody, z której blok jest robiony. Zostaje ona odfiltrowana z wszelkich zanieczyszczeń zarówno tych widocznych jak i niewidocznych gołym okiem. Dalej sam proces zamrażania różni się nieco od zwykłej produkcji. Przyszły blok lodowy jest zamrażany tylko od spodu a nie ze wszystkich stron, jak ma to miejsce w tradycyjnych zamrażarkach. Dodatkowo zamrażana woda jest w ciągłym ruchu. Jak więc widać zrobienie bloku lodowego to nie taka prosta sprawa 😉

 

Jeśli chodzi o małe rzeźby, zwykle wystarczy jeden do dwóch tygodni, dla większych instalacji należy złożyć zamówienie miesiąc lub wcześniej. Generalnie radzimy, aby skontaktować się z nami w celu określenia czasu wykonania zamówienia.

Wszystkie rzeźby, które tego wymagają (np. znajdują się w pomieszczeniach), mają zamontowany system odprowadzania wody, w postaci kuwet stanowiących podstawę rzeźby, z których wychodzi rurka odprowadzająca wodę.

 

Tak, produkujemy, jednak całe piękno lodu polega na jego przezroczystości. Lód kolorowy traci ją i może, choć nie musi, zepsuć cały efekt rzeźby. Dlatego proponujemy raczej odpowiednie oświetlenie, które także zapewnimy.

 

Nie. Wszystkie nasze rzeźby topią się stopniowo i wreszcie znikają, aczkolwiek podczas produkcji bloków wyprowadzamy wszystkie bąbelki powietrza z lodu, co spowalnia topnienie.

 

Dostarczamy nasze produkty na terenie całego kraju, ale także do innych krajów Europejskich. Proszę do nas zadzwonić, a my zobaczymy, co da się zrobić.

 

Do nadania blokom zgrubnych kształtów używamy piły łańcuchowej i szlifierek. Potem dodajemy detale przy użyciu dłut, skrobaczek i pił. Do wykończenia i wygładzenia rzeźby używamy najprostszego z możliwych narzędzi – wody.